Sekrety domowej kuchni Włochów. Recenzja książki.

Ulubiona kuchnia? Nie chwili zastanowienia kuchnia włoska. Może to dlatego, że lubię ten kraj, kulturę i mentalność Włochów. Poza tym, uwielbiam włoską prostotę i miłość do gotowania. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy dostałam tę książkę. Od razu z przyjemnością zabrałam się do lektury.Uwielbiam książki kucharskie z duszą, nie suche przepisy, ale coś więcej. Każdy przepis, każde danie ma swoją historię, coś co wyróżnia go na tle innych, podobnych przepisów. Dla mnie bardzo ważny jest ten osobisty dodatek do przepisów, to coś co sprawia, że mam ochotę przyrządzić np makaron tak jak główna bohaterka książki. 

Taka właśnie jest ta książka: to pamiętnik z kulinarnej podróży po Włoszech, a dokładniej po Umbrii. 
Razem z główną bohaterką przenosimy się do tej cudownej krainy, zbieramy z nią trufle, uczestniczymy w winobraniu, zwiedzamy okolice, robimy makaron, poznajemy tajemnice wielu dań i składników. Oprócz tego poznajemy tradycyjnych Włochów, ich kulturę, zwyczaje i tradycje. Poza tym uczymy się języka włoskiego :) 

Czytając tę książkę na chwilę przeniosłam się do moich ulubionych Włoch. Zapragnęłam robić makaron z główną bohaterką, pić wino i zwiedzać piękne Włochy. 

 Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeżyć podobną przygodę :) A na razie bardzo chętnie będę wracać do tej książki, przygotowując tradycyjne, włoskie dania. :)

Może Wy też się skusicie? 

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images