Projekt Widelec! - czyli Studencie gotuj!

   Uwielbiam wszystkie akcje promujące gotowanie i zdrowe odżywianie! :) Dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy dostałam zaproszenie do współpracy nad tym projektem :) Co prawda nie jestem (i raczej już nigdy nie będę) studentką Politechniki Warszawskiej, więc sama nie mogę wziąć udziału w konkursie, ale przynajmniej mogę Was zachęcić :)

„Projekt Widelec”  to pierwsza edycja konkursu, który powstaje z inicjatywy jednej z największych i prężnie działających organizacji studenckich – Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej. Głównym celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy z tego zakresu wśród studentów oraz zachęcenie ich do samodzielnego przygotowywania posiłków. Ponadto konkurs ma na celu zwrócenie studentom uwagi na zdrowotne walory dań, których niewątpliwie jest więcej w posiłkach przyrządzanych samodzielnie w naszym kuchennym zaciszu niż w tzw „zupkach chińskich” bądź daniach spożywanych „na mieście”. Pragniemy ukazać, iż ważnym czynnikiem podczas przygotowywania dania jest sposób w jaki zostanie ono podane. To w szczególności estetyka sprawia, czy mamy ochotę skosztować daną potrawę.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zdjęcie samodzielnie przyrządzonej potrawy wraz z przepisem na nią oraz odpowiedzieć na jedno pytanie konkursowe ukazane na naszym fanpage’u: www.facebook.com/projektwidelec .

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: widelec@nzspw.pl. do 23.05.2015 r. 

Wśród zgłoszeń jury wybierze sześć najlepszych, a ich autorzy będą mogli rozegrać między sobą finał, który odbędzie się 30 maja 2015r. w Domu Studenckim Tulipan – Pineska. Ten etap konkursu polega na samodzielnym przyrządzeniu dowolnie wybranego przez uczestnika dania na oczach jury z dostępnych produktów. Komisja będzie oceniać zarówno smak potrawy, jak i jej estetykę oraz właściwości zdrowotne.  
Jeśli uczestnicy zakwalifikują się do finału, są zobowiązani wpłacić 10 zł najpóźniej do 2 dni przed samym finałem (28 maja 2015r.) w biurze NZS PW (Pl. Politechniki 1 pok. 87). Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda. 

Studencie do garów ! :)

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images