"Zdrowo kolorowo. Gotuj z nami dzieciakami." - relacja z warsztatów.

 Od jakiegoś czasu mam ogromną przyjemność współpracować z Bankiem Żywności w Krakowie, to dzięki nim mogę brać udział w ciekawych projektach, których celem jest zwiększanie świadomości kulinarnej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dziś opowiem Wam o ostatnim projekcie -  "Zdrowo kolorowo. Gotuj z nami dzieciakami." to projekt realizowany przez Bank Żywności oraz Fundację TESCO Dzieciom

                                     Celem projektu była poprawa jakości życia i żywienia dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych biedą i wykluczeniem społecznym z Małopolski. Projekt zakładał poszerzenie zajęć prowadzonych w świetlicach środowiskowych o warsztaty praktyczne dotyczące zdrowego odżywiania, komponowania właściwej diety, savoir vivre’u i nauki gotowania. 

Moja rola w tym projekcie polegała na prowadzeniu warsztatów kulinarnych dla dzieciaków. Zadanie trudne, bo nie tak łatwo zadowolić dziecięce podniebienie.:) Postawiłam na prostotę i sezonowe składniki - robiliśmy koktajle ze świeżych warzyw i owoców oraz cukiniowe placuszki, które bardzo przypadły do gustu dzieciakom :)

Musze jeszcze wspomnieć o wspaniałych uczestnikach: to niezwykle pracowici, ciekawi nowych smaków smakosze. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w powierzone zadania, obierali owoce, miksowali koktajle i przygotowywali pozostałe dania. Byliście wspaniali :)

Po pracy wszyscy z ogromnym apetytem zasiedliśmy do stołu i z prędkością światłą pokonaliśmy wszystkie dania :) Na szczęście wszystko smakowało :)


Do zobaczenia na kolejnych warsztatach! :)

You Might Also Like

1 komentarze

Flickr Images