Zamień chemię na jedzenie. Recenzja książki.

Współcześnie wiele mówi się o tzw. prawdziwym jedzeniu, które jeszcze nie tak dawno można było kupić w normalnym sklepie. Obecnie nie jest to już takie proste jak mogłoby się wydawać. Aktualnie to co przeważnie ląduje na naszych talerzach nie ma już wiele wspólnego z tym czym obdarowuje nas matka natura. Doskonały człowiek kiedyś uznał, że musi poprawić Stwórcę, a wszystko po to, aby produkować więcej, zarabiać więcej i jeść więcej (co skutkuje rosnącą falą otyłości i chorób dietozależnych). Efektem tego są półki sklepowe wypełnione po brzegi produktami ,,żywnościopodobnymi" pełnymi chemii, dodatków, polepszaczy i utrwalaczy. Jak w tym gąszczu śmieciowego jedzenia upolować coś wartościowego i zdrowo się odżywiać? Z pomocą przychodzi nam przewodnik Julii Bator - ,,Zamień chemię na jedzenie".


Przyznam, że dość długo zwlekałam z kupnem tej książki, może dlatego, że obawiałam się tego co mogę tam znaleźć, że w końcu ktoś jasno i wyraźnie pokaże ile ,,złych rzeczy" znajduje się w moich ulubionych produktach. Na szczęście w końcu się zdecydowałam i ... książka otworzyła mi oczy. Dzięki niej zrozumiałam, czy jest współczesna żywność. Co ważne, autorka nie tylko przestrzega nas przed niezdrową żywnością, pokazuje także czym ją zastąpić i jak sobie radzić ze zdrowym odżywianiem w codziennym życiu. 

Na początek otrzymujemy kilka rad dotyczących świadomego odżywiania i składników pokarmowych, a także dodatków, które coraz częściej lądują w naszym jedzeniu.  Autorka bierze pod lupę produkty, które pojawiają się w menu każdego z nas. Pokazuje co w nich siedzi oraz jak wybrać zdrowsze wersje ulubionych produktów. Co ważne dowiadujemy się jak czytać etykiety i jak je interpretować.Oprócz rad dotyczących zakupów i zdrowego odżywiania otrzymujemy garść zdrowych przepisów.


Polecam tę książkę wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym i świadomym odżywianiem oraz osobom, które pogubiły się w gąszczu różnorodnych produktów. 

Wydawnictwo: Znak
Cena: 32,90zł You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images