Dieta i trening. Jak zdrowo budować wytrzymałość. Recenzja książki.

Dietetyka oraz sport to jedne z moich głównych zainteresowań. Od wielu lat śledzę dokładnie publikacje związane z tą tematyką. Ostatnio w moje ręce wpadła książka pt. Dieta i trening, autorstwa Katarzyny Biłous. Autorka książki jest dyplomowanym specjalistą dietetyki, a także trenerem żywienia i założycielką poradni dietetycznej DietoVita.pl. Na co dzień czynnie uprawia sport, bierze udział w licznych zawodach, w związku z czym posiada wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.


Książka jest rodzajem poradnika. Jej celem jest przygotowanie czytelników do startu w zawodach, ale także do amatorskiego uprawiania sportu. Zwraca uwagę na istotne elementy, o których często się nie mówi. Omawia podstawowe badania kontrolne, które należy wykonać przed rozpoczęciem treningów, pokazuje także jak trenować przy problemach zdrowotnych. Kolejną istotną kwestią poruszaną w książce jest kwestia odżywiania. Dowiemy się jak przygotować organizm do zawodów oraz jak nie dopuścić do zakwaszenia oraz odwodnienia organizmu.

Zaletą publikacji jest prosty, czytelny język. Dodatkowo po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie, gdzie w skrócie prezentowane są najważniejsze kwestie poruszane w danym rozdziale. Dla zainteresowanych tematem, autorka wskazuje także publikacje naukowe, w których można poszerzyć wiedzę dotyczącą wybranych elementów. 

Podoba mi się także pomysł dodatków do książki umieszczonych na końcu publikacji. Znajdziemy tam wzory potrzebne do wyliczenia zapotrzebowania na kalorie oraz podstawowe składniki odżywcze, a także przykładowe jadłospisy wspomagające redukcję masy ciała. 

Dieta i trening to książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Znajduje się tam wiele przydanych informacji, które pomogą zdrowo rozpocząć treningi :)

Wydawnictwo: SamoSedno
Cena: 39,90zł 


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Książka zapowiada się bardzo ciekawie :) Mało osób wie, że przed rozpoczęciem np. biegania trzeba się odpowiednio wcześniej przygotować. A na pewno samo bieganie też nie przyniesie efektów, jeżeli nie będziemy jedli zdrowo. Oczywiście raz na jakiś czas można zgrzeszyć, ale tylko raz na jakiś czas. Np. w naszej Szybkiej Pizzy oprócz pizzy mamy również zdrowe sałatki i inne zdrowe dania, bo wiemy, że nie każdy lubi zamawiać fast foody ;) I ludzie sobie cenią takie rozwiązania :)
    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images