Jak nie zwariować przed świętami? Chwila relaksu z kubkiem herbaty.

Grudzień to okres wyjątkowy. Z jednej strony ogarnia nas świąteczna gorączka, a z drugiej powoli przygotowujemy się do świątecznej przerwy, myślami uciekając już do tych spokojnych chwil, odpoczynku i relaksu. Szczególnie w tym okresie zwracam uwagę na małe przyjemności, które pozwalają mi dotrwać do wymarzonego urlopu. Jedną z nich jest dobra książka i kubek pysznej, rozgrzewającej herbaty. W tym czasie najlepiej jeśli jest ona dodatkowo aromatyczna i ma właściwości rozgrzewające. Nic tak nie rozgrzewa jak duży kubek ciepłej herbatki.


W tej przedświątecznej gonitwie potrzebuję także czegoś co doda mi energii, a jednocześnie uspokoi i pozwoli na wyciszenie.


Taka właśnie jest herbatka Ginger Green Tea od TET (True English Tea). Niezwykle aromatyczna, rozgrzewająca i dodająca energii. Piję ją przeważnie w takie zimne dni jak dziś. To jedna z moich ulubionych mieszanek, nie tylko ze względu na smak, ale również piękne opakowanie :)


Jednak, żeby herbata spełniała swoje właściwości, trzeba pamiętać o właściwym przygotowaniu. Prawidłowe przygotowanie herbaty wpływa na jej smak i działanie. Za krótkie parzenie nie uwolni całego jej aromatu, a zbyt długie pozostawi gorzki posmak. Jak więc przygotować idealną herbatę? 


Tutaj należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

WODA – do przygotowania herbaty trzeba wybrać odpowiednią wodę. Najlepiej sięgnąć po wodę przefiltrowaną.


PARZENIE – Herbata Ginger Green Tea powinna być parzona od 5 do 7 minut w wodzie o temperaturze 98 stopni, czyli należy zalać herbatę po ok. minucie od zagotowania.


Jak przygotować herbatkę krok po kroku?

Krok 1 – Wstaw wodę. W tym czasie rozpakuj herbatę, uszykuj swój ulubiony kubek i imbryk. Do imbryka przełóż saszetki ( jedna wystarczy na 200 ml wody).

Krok 2 – Saszetki zalej wodą w temperaturze 98 stopni. Parz 5 – 7 minut. Gdy herbata osiągnie pożądaną moc, wyjmij saszetki.


Krok 3 – Jeśli lubisz możesz spróbować herbaty z ulubionymi dodatkami: cytryną, miodem lub powidłami.


Gdy mamy już swoją idealną herbatę, czas na chwilę relaksu. Być może to czas na planowanie przyszłych wakacji lub podróży?  A co powiedziecie na mały konkurs, w którym można wygrać podróż żaglowcem :)?


Wypełnijcie ankietę na temat Wielkiej Brytanii i herbacianych zwyczajów Polaków i odpowiedzcie na pytanie konkursowe. Możecie wygrać rejs żaglowcem po Morzu Śródziemnym dla dwóch osób! Do wygrania również: brytyjski oldtimer na weekend i lot balonem dla dwojga. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie :
W IMIENIU ORGANIZATORÓW I WŁASNYM ZAPRASZAMY WAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE :) You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images